Jak si vybrat funkční prádlo na léto?

Při výběru funkčního oblečení se řídíme jednoduchým pravidlem. Volíme podle plánované intenzity zátěže a teploty prostředí, ve kterém se budeme pohybovat. Čím vyšší tělesná zátěž, tím lehčí materiál zvolíme. Pokud pojedete na výlet na kole, běhat nebo hrát tenis, tak obléknete lehký materiál. Když půjdete hrát golf, nebo vyrazíte třeba na ryby, tak oblečete funkční oblečení s vyšší gramáží, které vám i při statickém druhu pohybu zajistí dostatečný tepelný komfort, případně zvolíte vrstvení funkčních materiálů. I když klimatické podmínky budou v době těchto aktivit stejné - jde o jiný druh pohybu, jinak intenzivní.

Zde se vám pokusíme pomoci se správným výběrem materiálu pro letní období. A není třeba se zabývat jen sportem, naše výrobky z materiálu s bambusovým vláknem jsou vhodné i na klidové aktivity doma, nebo třeba na dovolené, ochladí vás, pohladí a vypadají opravdu skvěle.

Naše bambusové sportovní oblečení šijeme ze čtyř druhů materiálů. Rozlišuje je gramáž, tj. hustota vlákna na m2. Bambusové materiály v naší nabídce jsou čtyři: nejlehčí je Bamboo Ultra, univerzální Bamboo Light New, hřejivý Bamboo Heavy a nejteplejší Bamboo Thermo. Všechny obsahují bambusové vlákno, zachovávají si v plném rozsahu skvělé vlastnosti bambusu, jsou nenáročné na údržbu a poskytují svým uživatelům vysoký komfort při nošení. My vám pro letní období doporučíme první dva, tedy Bamboo Ultra a Bamboo Light, materiály, které lze obléct samostatně nebo v případě potřeby ve vzájemných kombinacích.

 • vyhodnoťte plánovanou míru fyzické zátěže a prostředí, ve kterém budete sport provozovat a podle ní zvolte vhodný materiál oblečení
 • vyšší tělesná zátěž = lehčí materiál 
 • pro letní období doporučujeme naše materiály s nižší gramáží: Bamboo Ultra a Bamboo Light New 
 • lze je nosit samostatně jako jedinou vrstvu, jsou vhodné i pro kombinování

Pro koho je vhodné funkční oblečení z Bamboo Ultra a Bamboo Light New 

Materiál Bamboo Ultra i Bamboo Light New jsou vhodné pro všechny, jde o funkční nealergizující materiály s atestem, vhodné i pro jedince s velmi citlivou pokožkou, děti a alergiky. Bambusové vlákno umí ochladit vaši pokožku o 2 až 3 stupně, odvede od ní pot a zachytí až 90 % škodlivého UV záření. Díky obsahu složky Bamboo kun v bambusovém vlákně také zabraňuje množení bakterií a plísní v prádle zvlhlém od potu. To vše jsou přirozené vlastnosti bambusového vlákna, bez potřeby jakékoliv chemické úpravy.

 • materiály s bambusovým vláknem jsou vhodné pro všechny 
 • funkční prádlo Bamboo Ultra a Bamboo Light New je vhodné pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou
 • přírodní funkční materiály s certifikací

Pro jakou aktivitu použít funkční prádlo z materiálu Bamboo Ultra

V letních teplých dnech doporučujeme tento lehký jemný materiál použít jako jedinou vrstvu, a to pro všechny druhy aktivit. Pro klidnější činnosti jako je procházka v parku, venčení domácího mazlíčka, výlet na dovolené nebo třeba jóga. Pro motorkáře, kteří jsou kvůli koženému oblečení neprodyšně „uzavřeni“ v kombinézách bez možnosti odvodu potu. Proto využívají bambusové oblečení, jemná bambusová viskóza rychle schne, chladí, a složka Bamboo kun zabrání množení bakterií (zápach, alergie). Pro běh, nordic walking, horskou turistiku, jízdu na kole, bruslích, spinning, tenis, míčové hry, halové sporty, golf a všechny další sporty, které vás napadnou. Sportovní oblečení z materiálu Bamboo Ultra vás udrží v suchu, ochladí, ochrání před sluncem, a navíc, vypadá opravdu skvěle.

 • Bamboo Ultra volte v letním období vhodný jako jedinou vrstvu funkčního prádla
 • vhodný pro všechny druhy aktivity a stupně zátěže
 • doporučujeme pro motorkáře

Kdy obléct sportovní oblečení z materiálu Bamboo Light New

Funkční oblečení z materiálu Bamboo Light New doporučujeme pro chladnější letní dny. Při klidnějších druzích aktivit jako je třeba golf, lukostřelba nebo chůze použijte toto bambusové oblečení samostatně, nebo jako druhou vrstvu s Bamboo Ultra. Pro náročnější činnosti je vhodné samostatně. A určitě nebude na škodu mít s sebou jedno tričko z Bamboo Light New jako náhradní na převléknutí, když si půjdete po sportování dopřát zaslouženou odměnu s přáteli, nebo jste vyrazili na celodenní výlet po horách. Materiál s bambusem vás ochrání před kožními reakcemi, které se mohou vyskytnout při použití umělých vláken v oblečení, ale neschne tak rychle jako výrobky ze syntetických materiálů. Tak přibalte jedno tričko na převlečení s sebou.

 • Bamboo Light New je univerzálně použitelný, přímo na tělo samostatně či jako druhá vrstva s Bamboo Ultra
 • univerzální bambusový materiál vhodný ke kombinování
 • funkční oblečení z materiálu Bamboo Light New volte v chladnějších letních dnech 
 • Materiál Bamboo Light New doporučujeme v letním období pro klidnější - statické druhy fyzické aktivity 

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma


Naši milí zákazníci,

je tady čas na garanci dodání zboží do Vánoc!

objednávky přijaté do 17.12.2023 se budou postupně expedovat nejpozději do středy 20.12.2023. Objednávky přijaté po tomto datu se budou expedovat po celofiremní dovolené, tedy postupně na začátku ledna.

PRODLOUŽENÁ GARANCE VÝMĚNY ZBOŽÍ
Zboží objednané na našem e-shopu v období od 
1.11.2023 do 20.12.2023 je možné v nepoužitém stavu a originálním obalu vyměnit za jinou velikost až do 20.1.2024!

A maličko se nám tak jako každý rok v tomto období, prodlužuje doba dodání.
Snažíme se objednávky samozřejmě zbytečně nezdržovat, ale přece jen... Jak už o nás víte, každá objednávka jde do výroby a na ušití je určitý čas opravdu potřeba ;)


 Váš suspect animal tým