Jak si vybrat funkční prádlo na zimu?

Vhodný materiál nebo jeho kombinace je třeba vybrat podle ročního období i plánované sportovní aktivity. Pro spíše klidné, statické činnosti (procházka na horách, sjezdové lyžování) oblékněte kombinaci našich teplejších bambusových materiálů s vyšší gramáží. Pro akční pohyb, kdy se více zahříváte (běžky, skialpinismus), je vhodné kombinovat slabší a teplejší materiál. Řiďte se při výběru svými pocity tepelného komfortu a teplotou prostředí, kde budete aktivitu vykonávat. Zde vám pomůžeme najít kombinaci funkčního bambusového oblečení pro zimní období. Takovou, ve které se při zimních sportech budete cítit komfortně, v suchu a teple. Funkční oblečení s bambusem má výjimečnou termoregulační schopnost, po oblečení se velmi rychle přizpůsobí vaší tělesné teplotě, reguluje ji a příjemně vás zahřívá. Pocitově se svým uživatelům jeví jako druhá kůže, je mimořádně savé, a obsah bakteriostatické přírodní složky Bamboo kun v textilii blokuje množení bakterií a zabraňuje rozkladu potu. Funkční bambusový materiál vás bezpečně ochrání před vyrážkou, která v případě zapocení může vzniknout při použití syntetických materiálů. Jen neschne tak rychle jako syntetika, a proto doporučujeme vzít jeden funkční kousek s sebou na převlečení. Ať si i tu pohodovou chvilku po sportu užijete v suchu.

 • při výběru funkčního oblečení je třeba zohlednit druh aktivity i klimatické podmínky
 • čím vyšší tělesná aktivita tím méně teplé oblečení, zvolit vhodné vrstvení slabšího a silnějšího materiálu
 • naše funkční prádlo z bambusu lze nosit samostatně nebo vzájemně kombinovat

Které naše bambusové materiály jsou vhodné pro zimní sporty

Bambusové funkční oblečení vyrábíme ze čtyř druhů materiálů, všechny lze doporučit pro zimní období, jde jen o správný výběr a sestavení jejich kombinace. Každý z nich má jinou hustotu vlákna - gramáž, která určuje to, jak moc vás funkční prádlo z něj ušité zahřeje.

Bamboo Ultra je z našich bambusových textilií nejlehčí, jeho gramáž je 190 g/m2. Je velmi lehké a jemné, doporučíme ho v zimě jako první vrstvu, ale pouze u náročnějších sportovních aktivit. Bamboo Light New s gramáží 210 g/m2 je díky svým vlastnostem tím, které doporučujeme pro celoroční univerzální využití, a je vhodné pro zimní kombinování s oběma našimi teplejšími bambusovými materiály, vždy jako první - spodní vrstva. Bamboo Heavy je druhým nejteplejším materiálem z naší nabídky, a to s gramáží 250 g/m2, nosit jej lze od podzimu do jara. Funkční oblečení z materiálu z Bamboo Heavy je skvělé pro nošení v zimě, ať samostatně nebo v kombinacích, a to jak se slabšími bambusovými materiály, tak s naším Bamboo Thermo. Bamboo Thermo s gramáží 350 g/m2 je z naší nabídky nejteplejší, s počesanou vnitřní stranou, top volba pro chladné období i extrémní podmínky, samostatně či jako vrchní vrstva kombinovaný s lehčími materiály.

 • bambusové materiály v naší nabídce jsou čtyři a mají rozdílnou gramáž
 • nejlehčí je Bamboo Ultra, vhodný v zimě jako spodní vrstva při náročných sportovních aktivitách
 • univerzální Bamboo Light New doporučíme jako spodní vrstvu ke kombinacím s dvěma teplejšími materiály uvedenými níže
 • hřejivý Bamboo Heavy lze kombinovat se slabšími i teplejším materiálem z naší bambusové nabídky
 • nejteplejší Bamboo Thermo lze nosit samostatně nebo jako vrchní vrstvu se všemi lehčími materiály 

Jaká kombinace bambusového oblečení je vhodná pro kterou aktivitu?

Horská procházka, snowboarding, snowtubing, snowrafting, snowkiting, jízda na saních, bobech, skibobech, sjezdové lyžování - jsou aktivity vesměs adrenalinové, ale nezahřejí vás tolik, doporučujeme pro ně následující kombinace: 

 • samostatně jako jediná vrstva Bamboo Thermo (pro ty, co se snadno zahřejí)
 • Bamboo Light New spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Heavy
 • Bamboo Light spodní vrstva - vrchní Bamboo Thermo
 • Bamboo Heavy jako spodní vrstva, vrchní vrstva Bamboo Thermo (nejteplejší varianta)

Materiál Bamboo Ultra je u této skupiny aktivit vynechán záměrně, pro statické druhy pohybu a extrémní zimní podmínky jeho nošení nedoporučujeme.

Bruslení, lední hokej, zimní vysokohorská turistika (sněžnice), skialpinismus a běžecké lyžování jsou aktivity intenzivní, u kterých se předpokládá, že se opravdu zapotíte. Kombinací zde bude na výběr víc, pro otužilce i ty, kdo se horko-těžko zahřejí i při namáhavějším sportu.

 • Bamboo Ultra spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Light New (lehká zimní kombinace)
 • Bamboo Ultra spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Heavy
 • Bamboo Ultra spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Thermo
 • Bamboo Heavy jako jediná vrstva
 • Bamboo Light New spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Heavy
 • Bamboo Thermo jako jediná vrstva
 • Bamboo Light New spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Thermo
 • Bamboo Heavy spodní vrstva - vrchní vrstva Bamboo Thermo

Důležitá pro správné vrstvení je kromě klimatických podmínek a druhu pohybu vaše individuální schopnost termoregulace (nakolik se zahřejete při aktivitě pro kterou naše bambusové prádlo obléknete). I podle toho vybírejte z námi nabízených možných kombinací funkčního oblečení.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma


Naši milí zákazníci,

je tady čas na garanci dodání zboží do Vánoc!

objednávky přijaté do 17.12.2023 se budou postupně expedovat nejpozději do středy 20.12.2023. Objednávky přijaté po tomto datu se budou expedovat po celofiremní dovolené, tedy postupně na začátku ledna.

PRODLOUŽENÁ GARANCE VÝMĚNY ZBOŽÍ
Zboží objednané na našem e-shopu v období od 
1.11.2023 do 20.12.2023 je možné v nepoužitém stavu a originálním obalu vyměnit za jinou velikost až do 20.1.2024!

A maličko se nám tak jako každý rok v tomto období, prodlužuje doba dodání.
Snažíme se objednávky samozřejmě zbytečně nezdržovat, ale přece jen... Jak už o nás víte, každá objednávka jde do výroby a na ušití je určitý čas opravdu potřeba ;)


 Váš suspect animal tým