Proč chtít bambusové oblečení

Bambus, ze kterého vyrábíme naše oblečení, je univerzální, čistě přírodní materiál. Bambus je pěstován udržitelným způsobem. Sklizní bambusu nedochází k devastaci porostů, pouze se osekají jednotlivé výhonky a rostlina znovu dorůstá, patří k nejrychleji rostoucím na Zemi. Kořeny bambusu tak mohou dále plnit svoji protierozní funkci a zadržovat v kořenovém systému vodu. Bambus nepotřebuje ke svému růstu velké množství vody, žádná hnojiva ani pesticidy - je přirozeně odolný proti škůdcům. Bambusové vlákno, které k výrobě našich textilií používáme, je ekologicky šetrný materiál z obnovitelných zdrojů.

Bambusové vlákno je vhodné i pro velmi citlivou pokožku, atopiky a alergiky, čistě přírodní složení spolu s hladkým povrchem vlákna pokožku nedráždí. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a vaši pokožku pohladí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření. Materiál použitý k výrobě našeho funkčního prádla je barvený v českých barevnách barvami s atestem státní zkušebny pro děti do 3 let. Naše bambusové sportovní oblečení s certifikací je tedy vhodné i pro ty úplně nejmenší zákazníky.

Bambus má výjimečnou termoregulační schopnost, zajistí vám tepelný komfort ve všech ročních obdobích. V létě dokáže ochladit vaši pokožku až o 2-3 stupně, v zimě příjemně zahřívá, v jarním a podzimním období reguluje a udržuje stálost vaší tělesné teploty. Bambusové vlákno dokáže pohltit až 90 % škodlivého UV záření, je ideálním materiálem pro výrobu sportovního oblečení pro aktivní jedince, kteří tráví velkou část svého volného času na čerstvém vzduchu. 

Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstanete v suchu, jeho absorpční schopnost a následný odvod potu od pokožky vám zajistí ten nejvyšší možný komfort při nošení.

Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Díky ní ani v propoceném oblečení nedochází k rozkladu potu a nežádoucímu zápachu. I při náročné fyzické aktivitě se díky Bamboo kun budete cítit skvěle.    

Díky přirozeným vlastnostem bambusového vlákna je naše oblečení z něj luxusně pohodlné, jemné, hladké a prodyšné. Nemačká se, je stálobarevné a nesráží se. A také, bambusové funkční oblečení je nenáročné na údržbuHebkost bambusového oblečení funguje díky bambusové viskóze. Základ našeho bambusového materiálu se vyrábí tak, že se bambus v továrně rozdrtí a vyrobí se z něj celulóza, která se dále zpracovává. Vzniklá buničina prochází strojem s malými otvory a vznikají dlouhá vlákna, která lze následně spřádat na přízi a plést z něho různé druhy úpletů, které používáme k výrobě našich výrobků. Bez tohoto postupu by bylo oblečení z bambusu tvrdé a hrubé stejně jako konopné nebo lněné materiály. Úplet, který je vyrobený z toho vlákna má pak certifikaci Öko-Tex. Ta vypovídá o chemické nezávadnosti finálního produktu. Tedy úpletu, ze kterého naše oblečení šijeme.

Oblečení z bambusového vlákna je univerzální, vhodné pro každodenní nošení. Díky skvělým vlastnostem bambusového vlákna se budete cítit komfortně při jakkoliv náročné sportovní či volnočasové aktivitě, a to po celý rok. A funkční termoprádlo s bambusem je fajn i pod oblek či kostýmek do práce.

Koupí našeho funkčního oblečení dostáváte do rukou výrobek, který vznikl v Čechách. Jsme hrdí na to, že naše výrobky nesou označení a logo Český výrobek. Český výrobek - to  znamená, že vyrábíme z materiálů vyrobených v českých pletárnách, zaměstnáváme české švadleny, platíme české daně a jsme patrioti.

Bambusové funkční oblečení pro vás vyrábíme ze čtyř různě silných materiálů: hedvábně jemný, lehký Bamboo Ultra, univerzální celoroční Bamboo Light New, teplejší Bamboo Heavy a zimní Bamboo Thermo s počesanou vnitřní stranou. Všechny mají skvělé vlastnosti bambusu a jejich nošením samostatně či v kombinaci si zajistíte opravdový komfort po celý rok, při jakémkoliv rozmaru počasí a náročnosti vyvíjené aktivity. Naší prioritou je, aby si každý z vás našel kousek, který mu bude vyhovovat a třeba i nějaký ten další pro kombinování, se kterým vám rádi poradíme.

Důvody proč se rozhodnout pro oblečení z bambusu? 

  •  bambus je čistě přírodní materiál, jeho sklizní ale nedochází k devastaci přírody a ničení  zdrojů
  •  hladké bambusové vlákno pomáhá v boji proti ekzémům, alergiím nebo vyrážkám, vytváří přirozené prostředí na pokožce, nedráždí - zklidňuje
  •  naše termoprádlo má atest státní zkušebny, je vhodné i pro děti do 3 let věku
  •  bambusové vlákno má unikátní termoregulační schopnost
  •  textilní výrobky z bambusových vláken pohltí až 90 % škodlivých UV paprsků 
  •  vysoká absorpce a následný odvod potu od pokožky
  •  obsah přírodní antibakteriální složky Bamboo kun zabraňuje množení bakterií
  •  lehký, jemný, tvarově i barevně stálý materiál nenáročný na údržbu 
  •  naše výrobky nesou logo Český výrobek - vyrábíme pro vás doma :)
  •  bambusové materiály v naší nabídce jsou čtyři a mají rozdílnou gramáž: nejlehčí je Bamboo Ultra, univerzální Bamboo Light New, hřejivý Bamboo Heavy a nejteplejší Bamboo Thermo

 

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma