Proč chtít bambusové oblečení

Bambus, ze kterého vyrábíme naše oblečení, je univerzální, čistě přírodní materiál. Bambus je pěstován udržitelným způsobem. Sklizní bambusu nedochází k devastaci porostů, pouze se osekají jednotlivé výhonky a rostlina znovu dorůstá, patří k nejrychleji rostoucím na Zemi. Kořeny bambusu tak mohou dále plnit svoji protierozní funkci a zadržovat v kořenovém systému vodu. Bambus nepotřebuje ke svému růstu velké množství vody, žádná hnojiva ani pesticidy - je přirozeně odolný proti škůdcům. Bambusové vlákno, které k výrobě našich textilií používáme, je ekologicky šetrný materiál z obnovitelných zdrojů.

Bambusové vlákno je vhodné i pro velmi citlivou pokožku, atopiky a alergiky, čistě přírodní složení spolu s hladkým povrchem vlákna pokožku nedráždí. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a vaši pokožku pohladí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření. Materiál použitý k výrobě našeho funkčního prádla je barvený v českých barevnách barvami s atestem státní zkušebny pro děti do 3 let. Naše bambusové sportovní oblečení s certifikací je tedy vhodné i pro ty úplně nejmenší zákazníky.

Bambus má výjimečnou termoregulační schopnost, zajistí vám tepelný komfort ve všech ročních obdobích. V létě dokáže ochladit vaši pokožku až o 2-3 stupně, v zimě příjemně zahřívá, v jarním a podzimním období reguluje a udržuje stálost vaší tělesné teploty. Bambusové vlákno dokáže pohltit až 90 % škodlivého UV záření, je ideálním materiálem pro výrobu sportovního oblečení pro aktivní jedince, kteří tráví velkou část svého volného času na čerstvém vzduchu. 

Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstanete v suchu, jeho absorpční schopnost a následný odvod potu od pokožky vám zajistí ten nejvyšší možný komfort při nošení.

Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Díky ní ani v propoceném oblečení nedochází k rozkladu potu a nežádoucímu zápachu. I při náročné fyzické aktivitě se díky Bamboo kun budete cítit skvěle.    

Díky přirozeným vlastnostem bambusového vlákna je naše oblečení z něj luxusně pohodlné, jemné, hladké a prodyšné. Nemačká se, je stálobarevné a nesráží se. A také, bambusové funkční oblečení je nenáročné na údržbuHebkost bambusového oblečení funguje díky bambusové viskóze. Základ našeho bambusového materiálu se vyrábí tak, že se bambus v továrně rozdrtí a vyrobí se z něj celulóza, která se dále zpracovává. Vzniklá buničina prochází strojem s malými otvory a vznikají dlouhá vlákna, která lze následně spřádat na přízi a plést z něho různé druhy úpletů, které používáme k výrobě našich výrobků. Bez tohoto postupu by bylo oblečení z bambusu tvrdé a hrubé stejně jako konopné nebo lněné materiály. Úplet, který je vyrobený z toho vlákna má pak certifikaci Öko-Tex. Ta vypovídá o chemické nezávadnosti finálního produktu. Tedy úpletu, ze kterého naše oblečení šijeme.

Oblečení z bambusového vlákna je univerzální, vhodné pro každodenní nošení. Díky skvělým vlastnostem bambusového vlákna se budete cítit komfortně při jakkoliv náročné sportovní či volnočasové aktivitě, a to po celý rok. A funkční termoprádlo s bambusem je fajn i pod oblek či kostýmek do práce.

Koupí našeho funkčního oblečení dostáváte do rukou výrobek, který vznikl v Čechách. Jsme hrdí na to, že naše výrobky nesou označení a logo Český výrobek. Český výrobek - to  znamená, že vyrábíme z materiálů vyrobených v českých pletárnách, zaměstnáváme české švadleny, platíme české daně a jsme patrioti.

Bambusové funkční oblečení pro vás vyrábíme ze čtyř různě silných materiálů: hedvábně jemný, lehký Bamboo Ultra, univerzální celoroční Bamboo Light New, teplejší Bamboo Heavy a zimní Bamboo Thermo s počesanou vnitřní stranou. Všechny mají skvělé vlastnosti bambusu a jejich nošením samostatně či v kombinaci si zajistíte opravdový komfort po celý rok, při jakémkoliv rozmaru počasí a náročnosti vyvíjené aktivity. Naší prioritou je, aby si každý z vás našel kousek, který mu bude vyhovovat a třeba i nějaký ten další pro kombinování, se kterým vám rádi poradíme.

Důvody proč se rozhodnout pro oblečení z bambusu? 

  •  bambus je čistě přírodní materiál, jeho sklizní ale nedochází k devastaci přírody a ničení  zdrojů
  •  hladké bambusové vlákno pomáhá v boji proti ekzémům, alergiím nebo vyrážkám, vytváří přirozené prostředí na pokožce, nedráždí - zklidňuje
  •  naše termoprádlo má atest státní zkušebny, je vhodné i pro děti do 3 let věku
  •  bambusové vlákno má unikátní termoregulační schopnost
  •  textilní výrobky z bambusových vláken pohltí až 90 % škodlivých UV paprsků 
  •  vysoká absorpce a následný odvod potu od pokožky
  •  obsah přírodní antibakteriální složky Bamboo kun zabraňuje množení bakterií
  •  lehký, jemný, tvarově i barevně stálý materiál nenáročný na údržbu 
  •  naše výrobky nesou logo Český výrobek - vyrábíme pro vás doma :)
  •  bambusové materiály v naší nabídce jsou čtyři a mají rozdílnou gramáž: nejlehčí je Bamboo Ultra, univerzální Bamboo Light New, hřejivý Bamboo Heavy a nejteplejší Bamboo Thermo

 

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma


Naši milí zákazníci,

je tady čas na garanci dodání zboží do Vánoc!

objednávky přijaté do 17.12.2023 se budou postupně expedovat nejpozději do středy 20.12.2023. Objednávky přijaté po tomto datu se budou expedovat po celofiremní dovolené, tedy postupně na začátku ledna.

PRODLOUŽENÁ GARANCE VÝMĚNY ZBOŽÍ
Zboží objednané na našem e-shopu v období od 
1.11.2023 do 20.12.2023 je možné v nepoužitém stavu a originálním obalu vyměnit za jinou velikost až do 20.1.2024!

A maličko se nám tak jako každý rok v tomto období, prodlužuje doba dodání.
Snažíme se objednávky samozřejmě zbytečně nezdržovat, ale přece jen... Jak už o nás víte, každá objednávka jde do výroby a na ušití je určitý čas opravdu potřeba ;)


 Váš suspect animal tým