Jak vybrat oblečení pro alergika nebo citlivou pokožku?

Oblečení z bambusového vlákna je velmi vhodné pro alergiky, jedince s citlivou pokožkou nebo lidi trpící ekzémy a lupénkou. Díky své hladké struktuře pokožku nedráždí, u přírodních rostlinných materiálů je možnost, že budou alergizovat, nižší než u materiálů jako například vlna, a násobně menší v porovnání s materiály syntetickými. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a pokožku nijak nedráždí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření, které by mohlo u citlivých jedinců iniciovat spuštění alergické reakce. Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku kun - Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstane vaše citlivá pokožka v suchu. Bambusové vlákno má také schopnost pohltit až 90 % škodlivého UV záření, tím je eliminována možnost podráždění pokožky u těch z vás, kteří jsou fotosenzitivní.

  • bambusové vlákno je ideální pro alergiky, atopiky a všechny jedince s citlivou pokožkou
  • díky hladké oblé struktuře vlákna bambusový materiál pokožku nedráždí
  • antibakteriální složka Bamboo kun blokuje množení bakterií a plísní
  • vysoká savost materiálu, nulové chemické ošetření
  • bambusové funkční prádlo pohlcuje až 90 % UV záření, je vhodné i pro fotosenzitivní jedince

Dovolíme si vás upozornit, že některé části funkčního oblečení se sublimačním potiskem (jsou to trika s velkou potištěnou plochou, a jedná se pouze o potištěnou část oděvu), nemusí být úplně vhodná pro jedince s alergiemi a citlivou pokožkou. Technologie sublimačního potisku využívá tiskové barvy citlivé na teplo. Tyto barvy se pod vlivem tepla stávají součástí samotného materiálu. Díky tomu potisk nebledne a nepraská ani po mnohonásobném praní. Potisk však lze aplikovat pouze na polyesterový materiál. Z něj jsou tedy vyrobeny takto plošně potištěné díly i u našeho oblečení. Jedná se tedy vždy pouze o část s potiskem, ostatní - nepotištěné části oděvu, jsou z našich bambusových materiálů.

Tyto výrobky jsou vždy nad textem popisu výrobku označené oranžovou lištou s upozorněním.

Který materiál doporučujeme lidem s citlivou pokožkou

Alergikům a všem s jakkoliv citlivou pokožkou lze doporučit všechny čtyři druhy našich funkčních materiálů s bambusovým vláknem. Favoritem pro citlivou pokožku ovšem bude Bamboo Ultra. Se složením: 92 % Bamboo viskoza a 8 % Lycra a gramáží 190 g/m2 se jedná o textilii, která je jemností, lehkostí a chladivým efektem přirovnávána k hedvábí. Funkční oblečení z Bamboo Ultra je celoročně nositelné, v teplých obdobích roku je vhodné jako vrstva jediná, v chladnějších měsících jako první vrstva pro kombinace s dalšími bambusovými materiály: Bamboo Light New, Bamboo Heavy a Bamboo Thermo. V teplém počasí oděv dokáže snížit teplotu o 2 až 3 stupně oproti bavlně, a v zimě příjemně zahřívá a vhodným kombinováním dosáhnete komfortního pocitu při nošení s minimálním předpokladem, že bambusový materiál vyvolá alergickou reakci. Materiál použitý k výrobě našeho funkčního prádla je barvený v českých barevnách barvami s atestem státní zkušebny pro děti do 3let. Naše bambusové sportovní oblečení s certifikací je tedy vhodné i pro naše nejmenší zákazníky. Etiketu do rubu našeho oblečení našíváme tak, aby byla beze zbytku odpáratelná a nedošlo k podráždění pokožky jejími zbytky po odstřižení. 

  • pro citlivou pokožku jsou vhodné všechny naše materiály s bambusovým vláknem
  • Bamboo Ultra nejvhodnější jako vrstva přímo na tělo i jako první vrstva ke kombinacím s ostatními: Bamboo Light New, Bamboo UltraBamboo Thermo
  • funkční bambusové prádlo vám pomůže s termoregulací
  • minimální riziko vyvolání alergické reakce
  • naše materiály jsou ověřeny státní zkušebnou, s certifikací, vhodné i pro děti do 3let

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma


Naši milí zákazníci,

je tady čas na garanci dodání zboží do Vánoc!

objednávky přijaté do 17.12.2023 se budou postupně expedovat nejpozději do středy 20.12.2023. Objednávky přijaté po tomto datu se budou expedovat po celofiremní dovolené, tedy postupně na začátku ledna.

PRODLOUŽENÁ GARANCE VÝMĚNY ZBOŽÍ
Zboží objednané na našem e-shopu v období od 
1.11.2023 do 20.12.2023 je možné v nepoužitém stavu a originálním obalu vyměnit za jinou velikost až do 20.1.2024!

A maličko se nám tak jako každý rok v tomto období, prodlužuje doba dodání.
Snažíme se objednávky samozřejmě zbytečně nezdržovat, ale přece jen... Jak už o nás víte, každá objednávka jde do výroby a na ušití je určitý čas opravdu potřeba ;)


 Váš suspect animal tým