Jak vybrat oblečení pro alergika nebo citlivou pokožku?

Oblečení z bambusového vlákna je velmi vhodné pro alergiky, jedince s citlivou pokožkou nebo lidi trpící ekzémy a lupénkou. Díky své hladké struktuře pokožku nedráždí, u přírodních rostlinných materiálů je možnost, že budou alergizovat, nižší než u materiálů jako například vlna, a násobně menší v porovnání s materiály syntetickými. Na mikroskopické úrovni má bambusové vlákno oblý povrch, proto je bambusové funkční oblečení velmi jemné na omak, měkké a pokožku nijak nedráždí. Díky skvělým přirozeným vlastnostem bambusového vlákna není třeba jakékoliv chemické ošetření, které by mohlo u citlivých jedinců iniciovat spuštění alergické reakce. Bambusová rostlina obsahuje přírodní složku kun - Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, blokuje množení bakterií a plísní. Další z unikátních vlastností přírodního bambusového materiálu je vysoká savost, je dvojnásobná v porovnání s bavlnou, syntetické materiály netřeba jako konkurenci bambusu zmiňovat. S funkčním oblečením z bambusovým vláknem zůstane vaše citlivá pokožka v suchu. Bambusové vlákno má také schopnost pohltit až 90 % škodlivého UV záření, tím je eliminována možnost podráždění pokožky u těch z vás, kteří jsou fotosenzitivní.

  • bambusové vlákno je ideální pro alergiky, atopiky a všechny jedince s citlivou pokožkou
  • díky hladké oblé struktuře vlákna bambusový materiál pokožku nedráždí
  • antibakteriální složka Bamboo kun blokuje množení bakterií a plísní
  • vysoká savost materiálu, nulové chemické ošetření
  • bambusové funkční prádlo pohlcuje až 90 % UV záření, je vhodné i pro fotosenzitivní jedince

Dovolíme si vás upozornit, že některé části funkčního oblečení se sublimačním potiskem (jsou to trika s velkou potištěnou plochou, a jedná se pouze o potištěnou část oděvu), nemusí být úplně vhodná pro jedince s alergiemi a citlivou pokožkou. Technologie sublimačního potisku využívá tiskové barvy citlivé na teplo. Tyto barvy se pod vlivem tepla stávají součástí samotného materiálu. Díky tomu potisk nebledne a nepraská ani po mnohonásobném praní. Potisk však lze aplikovat pouze na polyesterový materiál. Z něj jsou tedy vyrobeny takto plošně potištěné díly i u našeho oblečení. Jedná se tedy vždy pouze o část s potiskem, ostatní - nepotištěné části oděvu, jsou z našich bambusových materiálů.

Tyto výrobky jsou vždy nad textem popisu výrobku označené oranžovou lištou s upozorněním.

Který materiál doporučujeme lidem s citlivou pokožkou

Alergikům a všem s jakkoliv citlivou pokožkou lze doporučit všechny čtyři druhy našich funkčních materiálů s bambusovým vláknem. Favoritem pro citlivou pokožku ovšem bude Bamboo Ultra. Se složením: 92 % Bamboo viskoza a 8 % Lycra a gramáží 190 g/m2 se jedná o textilii, která je jemností, lehkostí a chladivým efektem přirovnávána k hedvábí. Funkční oblečení z Bamboo Ultra je celoročně nositelné, v teplých obdobích roku je vhodné jako vrstva jediná, v chladnějších měsících jako první vrstva pro kombinace s dalšími bambusovými materiály: Bamboo Light New, Bamboo Heavy a Bamboo Thermo. V teplém počasí oděv dokáže snížit teplotu o 2 až 3 stupně oproti bavlně, a v zimě příjemně zahřívá a vhodným kombinováním dosáhnete komfortního pocitu při nošení s minimálním předpokladem, že bambusový materiál vyvolá alergickou reakci. Materiál použitý k výrobě našeho funkčního prádla je barvený v českých barevnách barvami s atestem státní zkušebny pro děti do 3let. Naše bambusové sportovní oblečení s certifikací je tedy vhodné i pro naše nejmenší zákazníky. Etiketu do rubu našeho oblečení našíváme tak, aby byla beze zbytku odpáratelná a nedošlo k podráždění pokožky jejími zbytky po odstřižení. 

  • pro citlivou pokožku jsou vhodné všechny naše materiály s bambusovým vláknem
  • Bamboo Ultra nejvhodnější jako vrstva přímo na tělo i jako první vrstva ke kombinacím s ostatními: Bamboo Light New, Bamboo UltraBamboo Thermo
  • funkční bambusové prádlo vám pomůže s termoregulací
  • minimální riziko vyvolání alergické reakce
  • naše materiály jsou ověřeny státní zkušebnou, s certifikací, vhodné i pro děti do 3let

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 000 Kč zdarma