Planetu máme jen jednu, a proto podnikáme v souladu s přírodou

Na našem e-shopu nabízíme kvalitní české oblečení pro děti i dospělé vyrobené z přírodních materiálů. Naší přední látkou je bambusové vlákno, které má mnoho výjimečných vlastností. Naše oblečení vylepšujeme ekologickými doplňky. A protože chceme být šetrní k životnímu prostředí, balíme naše produkty do kukuřičných bio-sáčků a recyklovaných krabic.

Jedinečná bambusová látka

Bambus, ze kterého vyrábíme naše oblečení, je čistě přírodní materiál z obnovitelných zdrojů. Tato plodina patří mezi nejlépe udržitelné zdroje na světě. Bambusová rostlina totiž obsahuje jedinečnou složku Bamboo Kun, která má unikátní bakteriostatickou schopnost, a proto roste velmi rychle a přirozeně bez pesticidů a umělých hnojiv. Bambus lze tak zpracovat s minimálním použitím chemických látek a v některých úpravách se po použití zcela rozloží v přírodě. Ohromnou výhodou je i to, že bambus zlepšuje kvalitu půdy. Díky specifickému kořenovému systému dokáže předejít erozi půdy, obohacuje ji o spoustu živin a zachovává přirozenou hladinu vlhkosti v půdě. Požadavky na vodu jsou u něj nepatrné, vyžije především z dešťových srážek. Bambus roste sám od sebe, a tak nepotřebuje zemědělskou péči s použitím těžké techniky. Náklady na pěstování jsou minimální a výnos dosahuje desetinásobku výnosu z bavlny. Kromě toho bambusové plantáže jsou velké továrny na fotosyntézu, které snižují emise skleníkových plynů. Při zpracování pro textilní výrobu nabízí bambus mnoho výhod nejen pro nás a naše zdraví, ale i pro životní prostředí.

Bambusové oblečení vás překvapí svou hebkostí, s jakou jste se doposud mohli setkat jen u hedvábí. Díky hladké struktuře vláken je velmi příjemné pro kožní alergiky a nedráždí ani citlivou pokožku. Na rozdíl od umělých vláken je oblečení z bambusu plně rozložitelné. Vlastnosti, kterými vás ohromí jsou jemnost materiálu, efektivní odvod vlhkosti a prodyšnost. Oblečení z bambusu má výjimečnou termoregulační schopnost, která vám zajistí komfort při každodenním nošení. K maximálnímu pocitu pohodlí přispívá i to, že bambusové prádlo má až třikrát vyšší savost než bavlna. Jedinečné přednosti bambusových produktů jsou také úspěšná neutralizace zápachů a zabraňování množení bakterií

Jsme hrdí na to, že naše produkty pro vás navrhujeme a šijeme v České republice. Označení a logo český výrobek, které u našich produktů najdete, znamená, že vyrábíme z materiálů vyrobených v českých pletárnách a zaměstnáváme české švadleny.

Ekologicky šetrné doplňky

Nejen, že se snažíme vyrábět naše funkční oblečení z přírodních látek, ale zároveň se jej pokoušíme oživit doplňky šetrnými k přírodě. Na našich produktech najdete ekologické zipy YKK NATULON®, které jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, jako jsou PET lahve nebo jiné spotřební materiály.

Tyto eco-friendly zipy vám nabízíme u pánského, dámského i dětského oblečení z materiálů Bamboo Heavy nebo Bamboo Thermo.

1 435 Kč
Detail

Je čas pořídit si nové pánské funkční tričko BIKES s originálním potiskem hodinového…

1 420 Kč
Detail

Pořiď si nové funkční dámské tričko LADY s originálním potiskem z teplého materiálu…

1 479 Kč
Detail

Buď i ty nositelem informací s naším pánským trikem D.N.A. z jemného, ale teplého…

1 380 Kč
Detail

Je čas pořídit si nové elegantní tričko v klasické nestárnoucí černo-bílé variaci z…

1 479 Kč
Detail

Nic tě nezastaví s naším pánským trikem z jemného, ale teplého materiálu Bamboo Thermo a…

1 420 Kč
Detail

Pořiď si nové funkční dámské tričko LADY s originálním potiskem z teplého materiálu…

Vytipováno celkem 6 produktů

A jak dále myslíme na přírodu? Naše produkty obsahují potisky, na které používáme vysoce kvalitní a ekologicky nezávadné polyuretanové fólie vyhovující normě OEKO-TEX® Standard 100. Jedná se o celosvětový testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné výrobky ve všech stádiích výroby. Fólie díky tomu zajistí vysokou úroveň ochrany vašeho zdraví i životního prostředí, protože byly testovány na přítomnost škodlivých látek. 

Jak balíme vaše objednávky?

Kromě samotných produktů se zabýváme také šetrným balením. Naše produkty vám balíme do bio-sáčků z kukuřičného škrobu, které jsou skvělou alternativou plastových igelitek. Jsou vyrobené z obnovitelných zdrojů a nejsou tedy závislé na ropě a jejich příměsích. Jedná se o 100% kompostovatelný obalový materiál, který šetří přírodu, a přitom byste jej od plastových téměř nerozeznali. Na první pohled i dotek vypadají stejně jako běžné plasty z ropy, ale liší se svým specifickým zpracováním a výrobním procesem. Tento materiál se díky své odbouratelnosti v prostředí za poměrně krátkou dobu rozloží a neznečišťuje tak naši planetu. Bioplasty neobsahují žádné chemikálie a přídavné látky jako běžné plasty z ropy.

Balení a expedice je středobodem celého internetového prodeje. Proto jsme se rozhodli balit s přístupem zero-waste. To pro nás znamená maximálně využít toho, co máme k dispozici, nebo využít obaly z druhé ruky. Naše objednávky k expedici balíme většinou do recyklovaných, tedy již použitých krabic. Recyklované obaly od dodavatele cíleně nakupujeme a už jednou použité krabici dáme druhou šanci na život. Tyto krabice mají lesní certifikaci FSC. To znamená, že dřevo, ze kterých byla krabice vyrobena, pochází z lesa, který je spravován s ohledem na udržitelný rozvoj a pečuje tak o životní prostředí a přirozenou kulturu. Krabice vyplňujeme v maximální možné míře již použitými vzduchovými polštářky z vyřazených krabic, aby k vám zásilka dorazila v pořádku.

Kam putuje textilní odpad, který nám zůstane po výrobě?

Naše textilní odstřižky a zbytky nekončí na skládce či spalovně, ale putují do firmy zabývající se jejich recyklací. Ekologická technologie trhací linky umožňuje zpracovat textilní odpad na produkt označovaný trhanina, který má nespočet využití. Používá se v automobilovém a v textilním průmyslu, v zemědělství nebo ve stavebnictví, při výrobě nábytku a v dalších odvětvích a oborech.

Bio obaly z kukuřičného škrobu
Triko s dlouhým rukávem s YKK zipy
Krabice s certifikátem  FSC
ekologické zipy YKK NATULON®

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
2 500 Kč zdarma