Jaké funkční oblečení si obléci na běžky?

Napadl čerstvý sníh a vy si chcete jít poprvé zaběhat na lyžích, ale nevíte si rady s oblečením? Důležité je zvolit vhodný materiál a efektivní kombinaci, abyste se vždy cítili skvěle. V tomto článku vám pomůžeme najít vhodnou kombinaci funkčního bambusového oblečení na běžky.
Naše funkční bambusové oblečenívýjimečnou termoregulační schopnost, velmi rychle se přizpůsobí vaší tělesné teplotě a příjemně vás zahřeje. Je mimořádně savé, a obsah bakteriostatické přírodní složky Bamboo Kun v textilii blokuje množení bakterií a zabraňuje rozkladu potu. Funkční bambusový materiál vás bezpečně ochrání před vyrážkou, která v případě zpocení může vzniknout při nošení syntetických materiálů. Neschne ale tak rychle jako syntetika, proto si vezměte jeden funkční kousek s sebou na převlečení. Prádlu věnujte jednoduchou péči –perte ho při nižších teplotách a nikdy nepoužívejte aviváž.

Naše funkční prádlo od počátku vzniká v Čechách, nese označení a logo Český výrobek. Je ušité z certifikovaných materiálů. Prošlo státní zkušebnou – odpovídá tedy hygienickým požadavkům EU a nepředstavuje žádná zdravotní rizika.

Jaké funkční prádlo je vhodné na běžky?

Běžecké lyžování je aktivita, u které se předpokládá, že se opravdu zahřejete a zapotíte. Proto vám zde poradíme, kde začít a jak správně kombinovat funkční oblečení. Základem je dobrá volba spodního prádla. Asi vám to připadá jako drobnost, ale pokud zvolíte například bavlněné spodní prádlo, bude se vlhkost hromadit právě tam a nebude odváděna od těla. Zvolte proto raději sportovní podprsenku a funkční kalhotky nebo funkční trenky z bambusového materiálu. Co si na sebe obléknout dál? Jako u všech jiných sportů je důležité oblečení náležitě vrstvit.

Aktivním běžkařkám navrhujeme, aby si oblékly spodní vrstvu oblečení z materiálu Bamboo Ultra. Tento materiál s nejnižší gramáží 190 g/m2 je velmi prodyšný, lehký a jemný. Na něj si pak oblékněte sportovní oblečení z Bamboo Heavy s druhou nejvyšší gramáží 250 g/m2. Tato kombinace je skvělou variantou při teplotách okolo nuly. Pokud je venku výrazně pod nulou, za ideální považujeme si na sebe obléct samostatně termoprádlo z materiálu Bamboo Thermo. Je to náš nejteplejší materiál s gramáží 350 g/m2.

Jestliže vyrážíte na běžky spíše za pohodou, pak při teplotě lehce nad nulou zvolte jako první vrstvu oděv z Bamboo Ultra a vrstvěte s Bamboo Heavy. Při velmi nízkých teplotách si na sebe oblékněte kombinaci Bamboo Heavy s Bamboo Thermo. Bamboo Heavy vám poslouží jako spodní vrstva a Bamboo Thermo jako vrstva druhá.

949 Kč
Detail

Dámské funkční triko s kontrastním dlouhým rukávem a plochými švy. Velmi pohodlné díky…

659 Kč
Detail

Kompletní specifikace dámského sportovního topu z bambusu Bambus má výborné…

499 Kč
Detail

Dámské funkční kalhotky z bambusových vláken s antibakteriálními vlastnostmi. Kvalitní…

999 Kč
Detail

Zateplené dámské funkční spodky s vynikajícími termoregulačními vlastnostmi. Skvělé jako…

329 Kč
Detail

Multifunkční šátek FLOWERS s originálním potiskem. Mnoho způsobů využití. Příjemný a…

Vytipováno celkem 5 produktů

Muži, kteří aktivně běhají na lyžích, by měli při teplotách okolo nuly využít kombinaci materiálu Bamboo Ultra s Bamboo Light. Jako základní vrstvu si oblékněte nejprodyšnější materiál Bamboo Ultra a přidejte si vrstvu z Bamboo Light. Oba tyto materiály jsou extrémně lehké a jemné, díky čemuž nedráždí pokožku ani v extrémních teplotních podmínkách. Při mrazivém počasí si oblékněte jako první vrstvu oblečení z Bamboo Light a vrstvěte s Bamboo Heavy. Jste-li spíše rekreační běžkař, při chladnějším počasí noste samostatně termoprádlo z Bamboo Heavy. Je-li teplota pod nulou, vezměte si na sebe oblečení z Bamboo Light a kombinujte s Bamboo Thermo.

999 Kč
Detail

Pánské funkční tričko s kontrastním dlouhým rukávem. Lze nosit celoročně nebo použít jako…

1 039 Kč
Detail

Pánské funkční spodky s vynikajícími termoregulačními vlastnostmi v zimě i v létě. Skvělé…

549 Kč
Detail

Pohodlné pánské funkční trenýrky Bamboo Ultra s plochými švy. Vhodné pro muže s citlivou…

329 Kč
Detail

Multifunkční šátek Bamboo Ultra s jednoduchým potiskem. Mnoho způsobů využití. Vhodný pro…

939 Kč
Detail

Celoroční pánské tričko s krátkým rukávem. Funkční a zároveň velmi elegantní. Skvěle…

1 089 Kč
Detail

Zateplené pánské funkční spodky s vynikajícími termoregulačními vlastnostmi. Skvělé jako…

297 Kč
Detail

Kvalitní celoroční čepice z česané bavlny. Stylový doplněk v různých variantách barevného…

679 Kč
Detail

Dětské funkční tričko s dlouhým rukávem Bamboo Thermo. Ideální pro chladné podzimní…

509 Kč
Detail

Dětské funkční spodky s antibakteriálními vlastnostmi. Dlouhé funkční spodky Bamboo Heavy…

Vytipováno celkem 9 produktů

Při této aktivitě jistě oceníte naše nákrčníky s neprofukovou úpravou NoWind a WindStopper, kukly z materiálu s antibakteriální úpravou nebo čelenky a čepice také z materiálu WindStopper. Dále by vás mohly zaujmout naše originální multifunkční šátky s potiskem, které lze použít jako šátek, nákrčník, čepici nebo čelenku.

V našem sortimentu naleznete také funkční bambusové oblečení pro děti.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
1 500 Kč zdarma