Je potřeba nějaká speciální péče o oblečení?

Před prvním použitím je dobré výrobek vždy vyprat a to podle symbolů uvedených na etiketě - ve většině případů MAX do 40°C - základní zásada tedy zní: prohlédni si a respektuj piktogramy na cedulkách.
  
Výrobek vždy per po rubové straně a pokud možno nepoužívej aviváž. Ta sice prádlo příjemně navoní a změkčí, ale má nepěknou vlastnost vlákna v materiálu obalit a slepit a tím se může výrazně snížit prodyšnost a funkčnost výrobku - zjednodušeně "ucpává cestičky" jimiž je vlhkost odváděná od pokožky, takže vlastně ničí vlastnosti, pro které si funkční prádlo pořizujeme.

U výrobků s membránou může aviváž snížit, případně úplně zničit funkčnost membrány - membrána je tenká, většinou polyuretanová folie, kterou aviváž jednoduše rozleptá. Takže pokud nemáš jistotu co s tím, je dobrý nápad nechat ošetření výrobků s membránou na odborníkovi v čistírně.

Při ručním praní doporučujeme používat spíš tekuté prací prostředky. Samozřejmě existují speciální prací prostředky, určené přímo pro tento druh tkanin, nejsou však nezbytné. V pohodě si vystačíš s běžným gelem, nejlépe pro jemná vlákna, ovšem bez obsahu bělidel. Klasickým pracím práškem v rozumném množství ale taky nic nezkazíš. Je ale nutné prášek před praním dobře rozpustit, protože se mácháním obtížněji odstraňuje a jeho zbytky můžou zhoršit funkčnost materiálu.    

Světlé a barevné odstíny per odděleně, vždy se zapnutými zipy. Zkracovače, plastové doplňky nebo nášivky můžou u jemnějších materiálů při praní způsobit zatržení.

Výrobky je bez problémů možno ždímat, ale rozhodně nepoužívej sušičku - při vysokých teplotách se všeobecně úplety sráží!!!

Některé druhy materiálů snesou i žehlení, ale vždy po rubové straně a nikdy přes tisky. Kdo by ale žehlil prádlo, co se nemačká?

Výrobky po extrémním propocení je dobré hned lehce přeprat. Takto ochráníš svůj kousek před možnými účinky agresivního potu - vytvořením místních skvrn. Pokud používáš deodoranty a antiperspiranty, mohou tyto v kombinaci s potem nepěkně ovlivnit stálost vybarvení výrobku - přece jenom pořád je to stará dobrá chemie.

Pro větší komfort jsou naše výrobky vyráběny z materiálů ze střižových vláken nebo jejich směsí a je tedy možné lehké žmolkování výrobku. Toto je pouze přirozené opotřebení materiálu a v žádném případě nemá vliv na funkčnost výrobku. Taky doporučujeme v rámci možností omezit kontakt se suchými zipy a jinými ostrými předměty, protože hrozí zatržení nití a tím vizuální znehodnocení oblečení. Životnost našeho výrobku je dána taky intenzitou i způsobem jeho používání a ošetřování.

A když bude nejhůř, tak je tady vždycky možnost donést koš prádla mamince ;)

Kontaktní formulář

*
*
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
1 500 Kč zdarma


Naši milí zákazníci,

Expedice objednávek z e-shopu probíhá normálním způsobem.

 Na žádost PPL přepravy jsme ale prozatím zastavili možnost zaslání zásilky na Parcelshopy. Tyto hlásí do odvolání omezení provozu a výdejní místa zásilky vůbec nepřijímají a ani nevydávají.
Platba dobírkou je možná, ale pouze platební kartou - hotovost kurýři nepřebírají.
Také bychom Vás naši milí zákazníci chtěli poprosit, ať si nezapomínáte při přebírání zásilky zakrýt ústa a nos - kurýři zůstali v práci pro Vás, buďte zodpovědní Vy pro ně!

Dále jsme se jako spousta dalších firem rozhodli operativně pozměnit výrobu a přednostně vyrábíme látkové roušky pro nemocnice, kterých je zoufalý nedostatek. Z tohoto důvodu se dodací lhůta v těchto dnech mírně prodlouží. Suma sumárum jsme od vyhlášení stavu nouze vyrobili a darovali cca 3 500 kusů.

 700 ks Fakultní nemocnice Hradec Králové + medici Univerzity Karlovy HK
 200 ks Ústav hematologie a krevní trasfuze Praha
 cca 100 ks nemocnice Litomyšl, oddělení Chirurgie
 cca 900 ks nemocnice Nové Město na Moravě a Česká katolická charita - Charitní domov Moravec
 nespočítaně kusů rozdáno místním potřebným

Za tyto neplánované komplikace se velmi omlouváme a všem děkujeme
za pochopení. Váš suspect animal team