Šité bambusové roušky

Přejít přímo k produktům

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě!
Horké téma posledních dnů - prodávat nebo neprodávat šité roušky...

Tak jako velká spousta jiných šicích dílen, tak i my jsme po vyhlášení stavu nouze odsunuli většinu standardní výroby bokem a postupně zadarmo ušili a rozdali přes 3 500 šitých bavlněných roušek do několika nemocnic zdravotníkům, medikům/dobrovolníkům, do charitních hospicových domů a místním, kteří buď nemají finance a nebo možnost si sami roušky vyrobit. I naše úžasné švadlenky se samy dobrovolně vzdaly části své mzdy pro pomoc potřebným! Ale protože chceme udržet alespoň základní chod firmy, tak jako každý jiný a zachovat všechna pracovní místa, tak je občas potřeba i nějaký náš výrobek prodat. Někomu se může prodej roušek zdát nemorální - typicky po česku "využijme příležitost a vydělejme na neštěstí druhých." Jiný chápe, že ani švadlenky do práce chodit zadarmo nemůžou. Že i ony potřebují z něčeho žít. Takže krom jiného našeho výrobku z bambusu i koupí šité bambusové roušky můžete pomoct naší malé rodinné firmě vydržet a ustát náročné období, které zasáhlo nás všechny bez rozdílu oborů a na všech úrovních žití.

Cena našich roušek se rovná POUZE nákladům na výrobu - bambusový materiál, jehož nákupní cena je nepoměrně vyšší než bavlna, nitě, gumy, mzdy a povinné odvody pojištění našich šikovných švadlenek - máme štěstí, že naše dílna prozatím není v karanténě nebo v rámci stavu nouze povinně uzavřená, ale z tohoto důvodu také nemáme nárok na pomoc státu.
Velmi zjednodušeně: Nechceme si pro výrobu jistit záda výhodnou nabídkou "Kup 2, pošleme ti 1 kus a druhý někam jako dar..." Bambusové roušky jsme se po velkém zvažování pro a proti nakonec rozhodli dát do prodeje z důvodu, abychom mohli finančně pokrýt práci našich lidí a zároveň, abychom zvládli souběžně dál pokračovat s výrobou dalších bavlněných roušek pro potřebné, které pro ně vyrábíme zdarma.

Hlavně obrovskou poklonu skládáme všem domácím švadlenkám, které na rozdíl od naší vybavené profi dílny, doslova v bojových podmínkách dokázaly a stále dokazují téměř nemožné!!! Povinnosti státu, ale nelze zachraňovat do nekonečna...

Děkujeme a velmi si vážíme toho, že nás podporujete!

Při výrobě jsme zjistili, že bavlněné roušky jsou dobré, ale když je nutné mít je celou pracovní dobu na nose, tak to zase až taková legrace není. A tak nás napadlo využít fenomenální vlastnosti bambusu a bambusovou roušku jsme otestovali, protože oblečení z bambusového vlákna je velmi vhodné pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Roušky jsou vyrobené z materiálu Bamboo Heavy, kde je součástí složení i 45% bavlny a právě proto tento materiál opravdu vydrží i teplotně drsnější zacházení. Překvapilo nás, že roušky z tohoto materiálu jdou bez problémů i vyvařit místo večeře v hrnci s vařící vodou. Doporučujeme ale mírnější variantu sterilizace a to praní na cca 60 stupňů a poté přežehlit s párou na vysokou teplotu žehličkou.

V nabídce máme tyto varianty:

 • šněrovací ústenky v dětské a dospělé variantě
 • tvarované roušky, takzvané "náhubky" ve dvou velikostech (pánské a dámské/dětské) s gumičkou za uši
 • tvarované roušky, takzvané "náhubky" ve dvou velikostech (pánské a dámské/dětské) s gumičkou za uši a s kapsou na vložení filtru

A jak správně používat šitou roušku?

 • před prvním použitím roušku sterilizujte vypráním (aspoň na cca 60stupňů) a vyžehlením s párou na vysokou teplotu (bavlna)
 • během nošení se roušky nedotýkejte
 • rouška by se měla měnit po 2 - 4 hodinách nošení, velmi ale záleží na podmínkách, ve kterých roušku nosíte
 • na mytí rukou používejte antibakteriální mýdla nebo desinfekční gely 
 • při sundávání roušky se jí nedotýkejte v přední části, ale stahujte ji pouze za šňůrky nebo gumičky
 • pak roušku opět sterilizujte podle prvního bodu
 • nejedná se o certifikovaný zdravotnický materiál
 • z hygienických důvodů toto zboží nelze vracet
Zobrazit filtraci
Filtrovat podle ceny
Produkty, které jsou
Podle typu materiálu
Chcete o všem vědět jako první?

Chcete vědět jako první o slevách nebo třeba o nových produktech v našem eshopu? Přihlaste se k odběru novinek.

 

Opravdu české
výrobky

 

Prvotřídní
a originální

 

Poštovné již od
1 500 Kč zdarma